3 porady jak wybrać złoty pierścionek zaręczynowy

złote pierścionki

Złoty pierścionek to doskonały wybór w ramach podarunku na oświadczyny. Nie tylko doskonale się prezentuje, ale również – odpowiednio dobrany – jest bardzo wytrzymały. Na co zwrócić uwagę, kupując złoty pierścionek?

Złoty pierścionek – próba

Każda biżuteria wykonana ze złota cechuje się swoją własną próbą. Niektóre kruszce są lepsze, inne gorsze. Najoptymalniejszym wyborem wydają się być zlote pierscionki proba 585 – ze względu na ich wytrzymałość oraz idealny wygląd.

Oczywiście, inne próby również wchodzą w grę, jednak warto wziąć pod uwagę, że złote pierścionki zaręczynowe służą przez naprawdę długie lata. Z tego względu, powinny charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia – a takie właśnie są pierścionki o próbie 585.

Dobrze dobrany rozmiar pierścionka

Jeśli zdarzało nam się w przeszłości obdarowywać ukochaną pierścionkami – zapewne znamy rozmiar jej palców. Niestety, mógł on ulec zmianie na przykład w wyniku utraty wagi. Warto zorientować się przed zakupem, jak to wygląda.

Dość bezpiecznym rozwiązaniem jest zmierzenie obecnie pasującego pierścionka wykonanego z dowolnego kruszywa. Uwaga: pomiar musi być dokładny!

Ile kosztuje złoty pierścionek zaręczynowy?

Ich cena jest uzależniona od wielu czynników. Dobór najlepszej opcji jest uzależniony od naszego budżetu, a także preferencji kobiety. Nie ma bowiem sensu zakup naprawdę drogiego pierścionka z dużym kamieniem, jeśli mamy świadomość, że ukochana woli prostsze rozwiązania.

Warto pamiętać, że przy zakupie tego typu pierścionka, liczy się nie cena, a uczucie.