Broszka – hit czy kit?

broszki

Broszki praktycznie każdemu kojarzą się z nobliwą elegancją. A zatem mogłoby się wydawać, że ten rodzaj biżuterii preferują raczej dojrzałe panie, które raczej nie eksperymentują ze swoim stylizacjami. Jak już naprawdę? 

Biżuteria dla każdego?

Jeżeli sięgniemy po źródła historyczne, to bez trudu zauważymy, że dawniej broszki były chętnie noszone przez kobiety, jak i panów. Dawniej bogato zdobiona brosza była symbolem bogactwa i wysokiego statusu społecznego… Z biegiem czasu ten rodzaj biżuterii odchodził do lamusa, aż do 2016 roku. To właśnie wtedy broszki tryumfalnie powróciły. Ten rodzaj biżuterii mogliśmy podziwiać na wybiegach u wszystkich słynnych projektantów. 

Oczywiście ten trend bardzo szybko podchwyciła ulica. Młode kobiety na nowo zaczęły nosić broszki ze stalowelove do różnych stylizacji.

Do jakich stylizacji pasują broszki?

broszki

Tak naprawdę praktycznie do każdej. Broszkę możemy nosić w klapie płaszcza czy marynarki. 

Dobrze dopasowana broszka może sprawić, że nawet bardzo prosta stylizacja będzie się prezentować zdecydowanie bardziej elegancko. Wystarczy spojrzeć na archiwalne zdjęcia Jackie Kennedy. Była pierwsza dama bardzo lubiła broszki i chętnie nosiła je na co dzień i na bardzo uroczyste okazje. Uważa się, że to właśnie piękne brosze były jej ulubioną biżuterią.

Jeśli nie boimy się eksperymentować z modą, to możemy zestawić ulubioną broszkę z jeansową kurtką czy skórzaną kurtką.

Inna ciekawa opcja to biżuteria wpięta w torebkę czy czapkę. Możemy też nosić kilka broszek naraz. I wcale nie muszą być w tym samym stylu… Decydują się na takie rozwiązanie, nadajemy naszej stylizacji bardziej rockowego charakteru. Swobodnie możemy mieszać biżuterię ze złota i srebra z tą plastikową czy że stali chirurgicznej.

Podsumowując, broszki mogą nosić panie praktycznie w każdym wieku. Do każdej stylizacji, może z wyjątkiem kostiumu kąpielowego i dresów. 

W sklepach znajdziemy brosze w bardzo różnych stylach i w różnych cenach. Dzięki temu każda miłośniczka może znaleźć ozdobę, która spełni ich oczekiwania.