Czy pierścionek ze szmaragdem to dobry pomysł na prezent?

pierścionek ze szmaragdem

Jeżeli już dawać kobiecie prezent w postaci biżuterii, to niech to będą kamienie szlachetne z najwyższej półki. Szmaragd od wieków cieszy się ogromnym zainteresowaniem Jest przepiękny, a głębia jego koloru chwyta za serce każdego, niezależnie od tego, czy jest on znawcą kamieni szlachetnych, czy też zupełnym laikiem w tym temacie. Pierścionek ze szmaragdem to doskonały prezent na każdą okazję.

Królewski prezent na urodziny

Szmaragd przez niektórych nazywany jest kamieniem królewskim, a to przez to, że był on niegdyś jednym z istotniejszych elementów królewskiej biżuterii. Nic dziwnego, zdobycie go kilka wieków temu wymagało ogromnego zaangażowania i nie lada nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach jest o niego zdecydowanie łatwiej, jednak wciąż pierścionki ze szmaragdem z Ergold, a zwłaszcza złote pierścionki ze szmaragdem, uznawane są za symbol luksusu i prestiżu. Taki szmaragdowy prezent urodzinowy z pewnością ucieszy każdą kobietę – zarówno nastolatkę jak i panią w średnim wieku.

Złoty pierścionek ze szmaragdem na zaręczyny

Jeżeli zaręczyny – to tylko z pierścionkiem najwyższych lotów. Po pierwsze, pierścionek zaręczynowy musi być złoty. Oczywiście, może to być białe złoto, jednak złotem powinno być. Przyszły pan młody musi bowiem udowodnić, że nawet przy skromnych dochodach jest w stanie tak się zorganizować, aby sięgnąć po najpiękniejszą biżuterię dla swojej ukochanej. Szmaragd, to doskonały kamień na zaręczyny – jest twardy i trwały, właśnie taki, jaka powinna być codzienna miłość.