Czy złoty pierścionek z topazem to dobry pomysł na prezent?

złoty pierścionek z topazem

Są takie kamienie szlachetne w przypadku, których rozmiar i szlif ma drugorzędne znaczenie, a liczy się przede wszystkim kolor. Przykładem takiego klejnotu jest topaz pierścionek. Być może nie jest to najcenniejszy kamień, ale różnorodność jego barw sprawia, że nawet najbardziej wybredny kupiec zwróci na niego uwagę.

Złoty pierścionek z topazem na prezent

Podarowanie pierścionka nierozerwalnie wiąże się z zaręczynami. Jednak to nie jedyna okazja, na którą można wręczyć ten rodzaj biżuterii. Pierścionek z topazem (dostępny na stronie: https://ergold.pl/84-zlote-pierscionki-z-topazem) może być pięknym prezentem na rocznicę ślubu. Wspaniałe kolory kamienia sprawiają, że jest on chętnie wybierany i chętnie noszony przez kobiety. Ciekawostką jest to, że odcień odgrywa duże znaczenie przy określeniu ceny klejnotu. Najdroższy i najrzadszy jest czerwony topaz. Niektóre odmiany mają dwa kolory i z pewnością wyglądają zjawiskowo. Najtańszy topaz to ten w kolorze żółtym.

Jak dbać o pierścionek z topazem?

Podobnie jak w przypadku każdej innej biżuterii z kamieniami szlachetnymi, ozdoby z topazu należy regularnie czyścić i nosić je ostrożnie. Nie zaleca się używać środków chemicznych do czyszczenia kamienia topazowego, ponieważ może go to uszkodzić. Zamiast tego lepiej jest zanurzyć biżuterię w roztworze delikatnego detergentu i wody, następnie wyczyść szczoteczką z miękkim włosiem. Topaz jest twardy, ale nacisk może spowodować pęknięcie kamienia. Dlatego nie należy go nosić podczas wykonywania ciężkiej pracy ręcznej. Należy też uważać, aby nie uderzyć nim o nic. Najlepiej nie nosić pierścionka na dominującej dłoni.