Jak czyścić srebrne pierścionki?

srebrny pierścionek na palcu

Nawet najpiękniejsza biżuteria ma to do siebie, że z czasem się brudzi. Szczególnie mocno dotyczy to biżuterii srebrnej, na której z biegiem czasu powstaje bardzo nieestetyczne zabrudzenie w postaci trudno usuwalnego nalotu. Czy jest jakiś sposób na to, aby względnie tanio i szybko taki nalot usunąć np. ze srebrnych pierścionków?

Domowe czyszczenie srebrnych pierścionków

Srebrne pierścionki mają to do siebie, że choć są bardzo ładne, to szybko się brudzą. Na szczęście nie trzeba z zamiarem ich wyczyszczenia udawać się do specjalisty, lecz można takie czyszczenie samodzielnie wykonać w domu, przy użyciu zwykłych domowych środków. Jak zatem można szybko i tanio wyczyścić srebrny pierścionek?

Pierścionki srebrne, ale też i złote, rewelacyjnie czyści się najzwyklejszą pastą do zębów. Wystarczy tylko nałożyć ją na szmatkę, a następnie energicznie wcierać w biżuterię. Już po zaledwie kilku minutach intensywnego czyszczenia, możliwe jest doprowadzenie każdego srebrnego pierścionka, ale też tego wykonanego z innego metalu, do stanu całkowicie idealnie czystego.

A co gdy nie ma pasty?

Jeśli jednak nie mamy pod ręką ani grama pasty do zębów, można się jeszcze ratować, próbując wyczyścić biżuterię przy pomocy sody oczyszczonej. W tym wypadku należy dodać ją do miski z wodą, a następnie pozostawić na kilkadziesiąt minut zanurzoną w niej biżuterie. W wyniku działania tak przygotowanej substancji całe zabrudzenie również powinno z pierścionków zejść.