Jak dbać o złote kolczyki wiszące?

złote kolczyki

Złote kolczyki to rewelacyjna biżuteria, która zachwyca nie tylko swoim wyglądem, lecz również tym, jak pięknie komponuje się z innymi dodatkami użytymi w stylizacji. Problem jednak w tym, że nie każda kobieta wie, jak powinno się takie kolczyki czyścić i jak o nie dbać. A warto o tym wiedzieć, bo nawet najpiękniejsze złote kolczyki z cyrkoniami mogą bardzo szybko podupaść na wyglądzie.

Czy złote kolczyki się niszczą?

Powszechnie się uważa, że złoto nie niszczy się w żadnym stopniu i zawsze pozostaje tak piękne, jak na samym początku. Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ wraz z upływem czasu, nawet najpiękniejsze złote kolczyki wiszące na uszach, pokryją się nieestetycznym nalotem. Wywołuje go obecny w powietrzu dwutlenek węgla, który właśnie w taki sposób działa na złoto. Jeśli nie podejmie się zawczasu odpowiednich kroków mających na celu wyczyszczenie z niego złota, to bardzo szybko na złotych kolczykach z cyrkoniami znajdzie się nalot zielony, a nawet czarny.

Jak wyczyścić złote kolczyki?

Żeby nie dopuścić do tak znacznego zabrudzenia złotych kolczyków, poleca się skorzystanie z produktu dostępnego w każdym domu. Mowa oczywiście o zwykłej paście do zębów. Zawarty w niej fluor ma silne właściwości usuwające nalot na złocie czy też srebrze. Dzięki temu w bardzo szybki i wygodny sposób można lekko podniszczoną biżuterie przywrócić do pełnej świetności. Warto takie czyszczenie przeprowadzać około raz na rok, aby nie dopuszczać do zbyt dużego osadzenia się niekorzystnego dla złota nalotu. Nie kosztuje to wiele, a efekt będzie z pewnością szybko doceniony.