Biżuteria z perłami – wykorzystaj w oficjalnych, casualowych i romantycznych stylizacjach

kolczyki z perłą

Każda stylizacja dopiero wtedy jest dopełniona, jeśli uzupełnimy ją o odpowiednie dodatki. Taką rolę pełni przede wszystkim biżuteria – oprócz klasycznego złota i srebra mamy również do dyspozycji biżuterię z perłami, którą można nosić zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i casualowych.

Perłowa biżuteria – piękna i ponadczasowa

kolczyki z perłą

Biżuteria z perłami to klasyka, która towarzyszy kobietom od zarania dziejów – wielkie cesarzowe, królowe i damy nosiły nie tylko diamenty i brylanty, ale również perły, w tym oczywiście te najpiękniejsze okazy. Ponadto towarzyszyły one również kobietom niższego stanu, a sznury pereł często były przekazywane z pokolenia na pokolenie i stanowiły cenną pamiątkę.

Najbardziej klasycznym perłowym dodatkiem był zawsze sznur pereł, ale to niejedyna biżuteria z pereł, którą warto nosić. Godne uwagi są także kolczyki z perłą, bransoletki czy broszki, które będą szczególnie subtelnym akcentem stylizacji. Ponadto perłowa biżuteria ma to do siebie, że jest bardzo elegancka, ale również delikatna, na pewno więc nie grozi nam, że stylizacja okaże się zbyt ciężka.

Perłowe kolczyki – kiedy je nosić?

Kolczyki z perłami mogą towarzyszyć nam zarówno w uroczystych i oficjalnych sytuacjach, jak i w tych mniej formalnych. Świetnie komponują się z takimi elementami garderoby jak mała czarna, garnitur czy biała bluzka z żakietem i ołówkową spódnicą – subtelny dodatek w postaci kolczyków z perłami przełamie nieco ich oficjalny charakter.

Warto także zakładać je do stylizacji casualowych – zwiewne sukienki, plisowane spódnice, kardigany czy wełniane golfy – je również można wzbogacić subtelną, perłową biżuterią. Dzięki temu stworzymy wyjątkowo kobiecy i romantyczny look, który sprawdzi się na wyjście we dwoje oraz w wielu innych okolicznościach. Nie zawsze muszą być to tylko białe perły – dostępne są one w różnych odcieniach!