Bransoletki ze stali chirurgicznej – dlaczego są tak wybierane?

bransoletki ze stali chirurgicznej

Zdecydowana większość kobiet uwielbia zachwycać swoją starannie dobraną stylizacją. Niezwykle często wybierają one bransoletki ze stali chirurgicznej jako doskonałe wykończenie kreacji. Obecnie można zauważyć, że dawniej noszona biżuteria ze złota czy srebra, jest zastępowana właśnie przez stal chirurgiczną, która w szybkim tempie zyskuje na popularności. Dlaczego tak się dzieje?

Bransoletka stal chirurgiczna – właściwości

Stal chirurgiczna jest materiałem znajdującym swoje zastosowanie głównie w produkcji narzędzi chirurgicznych, co pokazuje, że nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Ponadto jest bransoletki ze stali chirurgicznej są hipoalergiczne, dzięki czemu mogą być używane przez osoby, u których niezwykle często występuje reakcja uczuleniowa. 

Przewaga bransoletki ze stali chirurgicznej nad złotą

bransoletki ze stali chirurgicznej

Tradycyjna złota, jak i srebrna biżuteria po pewnym czasie ulega zniszczeniu. O wiele szybciej ulega zarysowaniu czy ścieraniu się, niż bransoletki ze stali chirurgicznej. Owa stal nierdzewna jest znacznie wytrzymalsza i odporna na uszkodzenia. Warto podkreślić również, że bransoletka stal chirurgiczna:

  • nie jest tak mocno podatna na zmianę koloru pod wpływem słońca 
  • nie wchodzi w reakcję utleniania
  • nie traci połysku
  • jest niezwykle twarda

Co ciekawe, powyższe właściwości nie utrudniają procesu obróbki jubilerskiej. Stal chirurgiczna jest niezwykle plastyczna i idealnie łączy się z różnorodnymi ozdobami.