Czy zegarki Seiko sprawdzą się wieczorową porą?

Seiko - ceniona marka zegarków

Wieczorne przyjęcia i koktajle wymagają uważnego zestawienia garderoby i dodatków. Choć raczej nikt nie przyzna tego prosto w oczy, spotkania tego typu kreują wizerunek wśród bliskich i współpracowników.

Klasyczne modele do garsonki

Czasem prestiż spotkania wymaga, by nadgarstek zaopatrzyć w klasyczny model Seiko ze złotą bransoletą lub gustownymi indeksami w formie diamencików. Do garsonki warto zastosować przełamane kolory w stylu różowego złota na bransolecie czy w obramieniu koperty. Jeśli już mowa o bransolecie lub pasku, nie należy przesadzać z dopasowaniem. Styliści proponują zachowanie minimalnego luzu, by zegarek nieco przemieszczał się (bez przesady!) w obrębie 1,5-2 cm. Pora wieczorowa i sytuacja formalna wyklucza eksperymenty ponad miarę. Osobowość właścicielki niech podkreśli raczej okienko „open heart”, niż ekstrawagancki pasek w nasyconych kolorach.

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom

Zegarki Seiko dla mężczyzn także realizują potrzebę stonowania wizerunku. Niestety, należy pominąć młodzieżowe atrakcje kolorystyczne i skupić się na wcale nienudnej klasyce. Tradycyjny cyferblat utrzymany w jasnych tonach, niezbyt grube wskazówki i lekkie indeksy są doskonałą propozycją na wieczór. Innym zestawieniem, które może zabłysnąć w dobrym towarzystwie jest koperta w czerni, która wisi na jednolitym czarnym pasku, a jedynie indeksy kontrastują jasnością. Zegarek Seiko może spełniać wymogi klasycznej elegancji. Zapamiętać należy, że normy wizerunkowe wymagają podejścia całościowego, od butów po nadgarstki.