Czym kierować się wybierając damskie zegarki?

modny zegarek to ważny element kobiecej stylizacji

Modny zegarek może być doskonałym dodatkiem do wielu stylizacji. Przy wybieraniu zegarków trzeba jednak brać pod uwagę, że nie ma takich, które sprawdzą się przy każdej stylizacji czy okazji.

Cyfrowy czy analogowy?

Jeśli przede wszystkim ubieramy się w sportowej stylistyce wówczas zegarek damski w wersji cyfrowej może się szczególnie sprawdzić. Takie modele zegarków damskich są najczęściej utrzymane w sportowej lub casualowej stylistyce. W ten sposób większości takich modeli doskonale komponuje się z jeansami czy bluzami dresowymi.

Analogowe damskie zegarki w Marko dostępne są w szerokim asortymencie. Takie zegarki to zarówno wersje sportowe, codziennie, jak też eleganckie. Jeśli chce się pozyskać modne zegarki dla kobiet wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie właśnie na modele analogowe.

Mechanizm w zegarku

Poszczególne mechanizmy zastosowane w damskich zegarkach wpływają między innymi na trwałość jak też wygodę użytkowania. W zegarkach stosowane są:

  • mechanizmy kwarcowe
  • mechanizmy mechaniczne
  • mechanizmy automatyczne

Kwarcowe mechanizmy stosowane są w najtańszych zegarkach. Do zasilania zegarka stosowana jest w takich zegarkach bateria. Natomiast w najbardziej modnych zegarkach dla kobiet posiadają mechanizm mechaniczny. W takich zegarkach niezbędne jest regularne nakręcanie go. Automatyczny mechanizm to bardzo wygodne rozwiązanie. Zegarki z takim mechanizmem nakręcają się same podczas ruchów ręką.