Elegancki pierścionek zaręczynowy – szafir czy diament

Pierścionki zaręczynowe z diamentami od wielu lat spełniają rolę strażnika miłości i są symbolem zaręczyn. Warto jednak wspomnieć także o tym, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje szafir. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na który kamień warto postawić i jakie są ich największe atuty.

Oryginalny pierścionek z szafirem

Szafir fascynuje ludzkość od bardzo wielu lat i nie inaczej jest także w dzisiejszych czasach. Pierścionek zaręczynowy z szafirem jest symbolem czystości, mądrości i miłości. Jedną z największych zalet szafiru jest to, że doświadczeni jubilerzy mogą go łączyć z klasycznymi i nowoczesnymi wzorami pierścionków zaręczynowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że każdy ręcznie robiony pierścionek zaręczynowy z szafirem posiada swój własny charakter i styl. Jest to w chwili obecnej jedna z najciekawszych alternatyw nie tylko dla diamentów, ale również dla szmaragdów.

Diamentowe pierścionki zaręczynowe

Jeżeli chodzi o diamentowe pierścionki zaręczynowe, to warto postawić przede wszystkim na diamenty o szlifie okrągłym. Mowa tutaj oczywiście o popularnych brylantach, które w swojej klasie nie mają sobie równych. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także diamenty o szlifach szmaragdowych, princessa albo markiza. Wybór jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętać należy jedynie o tym, aby zamawiać pierścionki, które posiadają certyfikat autentyczności.