Jak pielęgnować złoty różaniec na szyję?

naszyjnik różaniec

Złoty różaniec na szyję z biegiem czasu się niszczy i niestety traci swój naturalny kolor. Aby temu zjawisku zapobiec, warto systematycznie czyścić biżuterię przestrzegając kilku prostych zasad. Niniejszy artykuł to idealny wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak zadbać o złoty naszyjnik różaniec w domowych warunkach.

Jak czyścić złotą biżuterię?

Różaniec na szyję ze złotym krzyżykiem na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo trwałym i długowiecznym dodatkiem. Niestety jak wspomniano we wstępie, złoto pokrywa się specyficznym nalotem i ciemnieje. Na szczęście dzięki odpowiednim środkom czyszczącym można przywrócić pierwotny blask drogocennym metalom. Aby zdjąć nalot, można skorzystać z pomocy naczynia z przegotowaną wodą. Ważne jest to, aby naczynie było szklane. W żadnym wypadku nie można używać metalowego naczynia. Na spód naczynia należy ułożyć folię aluminiową. Do ciepłej wody dodajemy 5 łyżeczek soli kuchennej. Następnie złoty różaniec na szyję należy dokładnie obmyć mydłem i zwykłą wodą.

naszyjnik różaniec

Jak należy dbać o złoty różaniec?

Naszyjnik różaniec w Marko prezentować będzie się bardzo okazale tylko wtedy, gdy odpowiednio się o niego zadba. Metalowe elementy warto systematycznie przecierać spirytusem albo wódką. Do trudno dostępnych miejsc można dostać się za pomocą małej szczoteczki. Różaniec na szyję ze złotym krzyżykiem można pielęgnować także za pomocą popiołu z papierosa, który należy połączyć z wodą. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia złotej biżuterii.