Jaką symbolikę ma pierścionek z czarnym oczkiem?

Pierścionki z czarnym oczkiem cieszą się od pewnego czasu bardzo dużym zainteresowaniem klientek. Cechują się one bowiem nieprzeciętnym wyglądem oraz wzbudzają duże zainteresowanie. Poza tym, czarnym kamieniom przypisuje się unikalne znaczenie i symbolikę.

Co oznaczają czarne kamienie umieszczone w pierścionkach?

Pierścionek z czarnym oczkiem nie jest jak się powszechnie wydaje symbolem smutku lub zła. W wielu pierścionkach jest bowiem umieszczany onyks, który nierozerwalnie związany jest z mądrością oraz siłą. Zgodnie z wierzeniami, nosząc tego typu biżuterię można kierować swoim losem. Kamień dodaje bowiem mocy do działania oraz korzystnie wpływa na pewność siebie i samoocenę. Tego typu pierścionek powinien być zatem wręczany przede wszystkim osobie, która znajduje się w życiowej rozterce oraz potrzebuje sił i odwagi do działania. Innym dość często spotykanym kamieniem w tego typu pierścionkach jest obsydian. Wykazuje on właściwości ochronne. Zgodnie z wierzeniami, skutecznie odgania on pecha oraz złą energię pochodzącą od innych osób. Pierścionek z tym kamieniem stanowi zatem doskonały pomysł na prezent dla osoby uznającej siebie za wielkiego życiowego pechowca.

Czy czarne kamienie w pierścionkach mają magiczną moc?

Jak wspomniano powyżej, czarne kamienie umieszczane w pierścionkach mogą dodawać sił, chronić przed zawiścią innych osób oraz pechem. Aby można jednak było odczuć ich niezwykłą magiczną moc potrzeba odrobiny wiary i zaufania. Dla osób nastawionych sceptycznie pierścionki z czarnymi oczkami nie mają jednak zwykle żadnej wartości symbolicznej. Mimo to są one cenione za swoje wysokie walory estetyczne. Co ważne, kamienie w kolorze czarnym mogą być z powodzeniem z powodzeniem zestawiane z klastycznym żółtym złotem, jak i subtelnym złotem w kolorze różowym. Pierścionek z czarnym oczkiem może być również wykonany ze srebra lub białego złota i w każdej z tych odsłon prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Wybór odpowiedniego kruszcu zależy w tym wypadku od preferencji osoby obdarowywanej.