Modele i barwy złotych pierścionków zaręczynowych

Oświadczyny… Doskonale pamiętają je zamężni, dążą do nich single. To dzień jedyny w swoim rodzaju i taki już pozostanie w pamięci Narzeczonych. A przypominać o nim będą złote pierścionki zaręczynowe noszone na serdecznych palcach dłoni przyszłej Panny Młodej.

Rynek biżuterii jest ogromny. Producenci stale prześcigają się w tworzeniu nowych, bardziej nowoczesnych form i kształtów. Działania takie są przede wszystkim mile widziane wśród obrączek i pierścionków zaręczynowych.

Złote pierścionki zaręczynowe: barwy i odcienie złota

Choć złoto, jak sama nazwa wskazuje, powinno mieć określony, stały kolor, w rzeczywistości sytuacja wygląda nieco inaczej. Na rynku można spotkać wiele odcieni złota: od intensywnej żółci do połyskującej bieli. Taki stan rzeczy determinują metale, które są dodawane do czystego złota celem jego utwardzenia. Biżuteria wykonana z czystego złota byłaby zwyczajnie zbyt miękka, nietrwała i łamliwa. Jej wytrzymałość na uszkodzenia i zarysowania jest zbyt duża, by wykonywać z niej złote pierścionki zaręczynowe użytkowane na co dzień. I tak też złoto wzbogacane jest w miedź, cynk czy pallad. To one determinują barwę biżuterii. Dzięki dodatkowi miedzi otrzymuje się złote pierścionki zaręczynowe w kolorze różu czy czerwieni. Z kolei domieszka palladu pozwala otrzymać białe złoto, tak cenione w ostatnich latach.

Kształty, formy, dodatki do złotych pierścionków zaręczynowych

Klasyczne złote pierścionki zaręczynowe składają się z okrągłej podstawy, na której umieszczony jest jeden kamień dość dużych rozmiarów. Nie każdy klient jest jednak usatysfakcjonowany takim wyborem. Coraz częściej zakupowi podlegają pierścionki w kształcie obrączek. Te proste, a jednocześnie eleganckie formy doskonale współgrają z każdym innym modelem biżuterii. Dla bardziej romantycznych dusz producenci stworzyli złote pierścionki zaręczynowe w kształcie serc zdobionych drobnymi oczkami z kamieni szlachetnych. Innymi spotykanymi na rynku ozdobami są złote pierścionki zaręczynowe w formie łezki, kwiatu czy przeplatanki.

Choć złote pierścionki zaręczynowe mogą występować w wielu modelach i barwach, być zdobione pojedynczym kamieniem lub wieloma mniejszymi oczkami to ich funkcja pozostaje niezmienna. Złote pierścionki zaręczynowe zawsze były i pozostaną symbolem zaręczyn i mającego nastać po nich okresu narzeczeństwa.