Najbardziej praktyczne zapięcia do biżuterii

zapięcie

Biżuteria to świetny sposób na to, by nieco ubarwić swój wizerunek. Dobrze dobrane kolczyki czy bransoletka potrafią ożywić nawet nudne i monotonne kreacje. Niestety, choć zarówno kobiety, jak i mężczyźni kochają biżuterię, to nie zawsze jest ona funkcjonalna. Czasem użytkownicy narzekają na niezbyt trwałe zapięcia, które urywają się nawet w wyniku drobnego uderzenia, czy zaczepienia o kawałek materiału.

Tradycyjne zapięcia do bransoletek i kolczyków

Jednym z najbardziej powszechnych zapięć są zapięcia do bransoletek typu karabinek. Sprawdzają się przy różnych typach bransoletek, więc są niezwykle uniwersalne. Naciśnięcie małego elementu zwalnia blokadę, więc można zaczepić na haczyku oczko biżuterii, a następnie zamknąć zatrzask. Takie zapięcia są najtrwalsze, choć wymagają zręczności, jeśli ktoś zapina sobie bransoletkę samodzielnie. Czasem dłuższą chwilę trwa trafienie do celu, ale za to zapięcie trzyma się mocno. Podobną formą są tzw. federingi. W ich przypadku jeden element chowa się wewnątrz drugiego, który ma postać małej rurki. Zapięcie jest zatem dyskretne i do końca niewidoczne.

Innowacyjne zapięcia do kolczyków i innej biżuterii

zapięcie

Nowoczesne zapięcia do kolczyków lub bransoletek przybierają naprawdę fantazyjne formy. Zapięcie do kolczyków ma zwykle postać praktycznego klipsa (w przypadku kolczyków przylegających do ucha) bądź zatrzasku (w przypadku kolczyków wiszących np. typu łezki). W bransoletkach czy naszyjnikach stosuje się natomiast coraz częściej zapięcia, które oprócz swojej podstawowej roli, mają też za zadanie podkreślać walory estetyczne biżuterii. Mogą to być np. zapięcia łączone w formie motyli, gwiazdek czy napisów, które dopiero po połączeniu obu elementów tworzą cały obrazek.

Zapięcie do kolczyków i bransoletek na miarę oczekiwań

Kupując elegancką biżuterię, klienci liczą na precyzję i staranność wykonania, które dotyczą każdej najmniejszej części. produktu. Biorąc pod uwagę fakt, że biżuterii raczej nie kupuje się na co dzień, tylko raz na jakiś czas, tym bardziej każdy z użytkowników liczy na to, że bransoletka czy kolczyki przetrwają długi czas, i będą zakładane na różne okazje.