Pierścionek z ametystem – czy sprawdzi się jako prezent?

pierścionek z ametystem i 2 innymi kamieniami

Wybór odpowiedniego pierścionka na prezent może stanowić nie lada wyzwanie. Wiele osób decyduje się na zakup modeli zawierających dodatek w postaci krystalicznego kwarcu, jakim jest ametyst. Podpowiadamy, czy takie rozwiązanie to dobry pomysł.

Pierścionek ametyst – przykłady

Ametyst to powszechnie dostępny minerał będący odmianą kwarcu mlecznego. Może występować w różnych barwach i to one mają znaczący wpływ na jego cenę. Pierścionek z ametystem może zawierać minerał w takich kolorach jak:

  • fioletowy,
  • niebieski,
  • żółty,
  • czerwony,
  • brązowy.

Minerał jest sprzedawany w różnych rozmiarach, które można dopasować do gabarytów biżuterii. Posiada swoją symbolikę, według medycyny alternatywnej przynosi powodzenie w życiu osobistym i zawodowym. Ma stanowić skuteczny sposób na redukowanie stresu, a ponadto zwiększać komfort snu.

Ametystowy pierścionek jako prezent

Ametystowy pierścionek stanowi doskonały pomysł na prezent. Może pełnić rolę zjawiskowego pierścionka zaręczynowego, ale sprawdzi się też przy innych okazjach. Warto go podarować bliskiej osobie, na przykład mamie, babci lub siostrze. Poza tym sprawdzi się w przypadku kilku konkretnych znaków zodiaku. Podnosi wiarę we własne możliwości u Strzelców. Ma pomagać w łagodzeniu konfliktów wywoływanych przez Skorpiony. Podarowany zodiakalnym Rybom uwalnia ich od wątpliwości i ciągłych zmartwień. Stanowi doskonały sposób na wyrażenie swoich uczuć względem drugiej osoby. Wyrazistość ametystu sprawia, że taki pierścionek znajdzie uznanie w oczach każdej kobiety.