Pierścionek zaręczynowy – czym kierować się przy wyborze

pierścionek - jak wybrać ten idealny?

Zaręczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby. Pierścionek zaręczynowy jest dowodem miłości, a jego przyjęcie przez ukochaną osobę – zapowiedzią nadchodzącego ślubu pary. Nic więc dziwnego, że do wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego należy podejść z ogromnym zaangażowaniem i uwagą. Czym zatem kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Zaręczyny – niespodzianka czy plan?

Przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego w zdecydowanie lepszej sytuacji są pary, które swoje zaręczyny zaplanowały wspólnie, dzięki czemu mogą razem udać się do salonu i obejrzeć najpiękniejsze pierścionki. Taka sytuacja jest o tyle komfortowa, że przyszła panna młoda nie tylko wybierze pierścionek, który najbardziej przypadnie jej do gustu, ale także taki, którego rozmiar będzie idealnie dopasowany.

W przypadku organizacji zaręczyn z formie niespodzianki, sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji warto poprosić o radę osobę, która najlepiej zna gust ukochanej. Może to więc być jej mama, siostra czy przyjaciółka.

Dopasowywanie rozmiaru i rodzaj kruszcu

Najtrudniejszym momentem przy organizacji zaręczyn z elementem zaskoczenia, jest ustalenie rozmiaru palca ukochanej osoby. Można w takiej sytuacji niezauważenie pożyczyć inny pierścionek, na podstawie którego jubiler dopasuje odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Warto przyjrzeć się biżuterii, którą nosi osoba, którą chcemy poprosić o rękę. Wiele osób wyraźnie preferuje konkretny kruszec, z którego wykonana jest biżuteria. Przy doborze idealnego pierścionka zaręczynowego bardzo ważne jest, aby oddawał on charakter i podkreślał upodobania ukochanej osoby.