Pierścionki z białego złota – porady praktyczne

Nowocześnie wyglądające pierścionki z białego złota są szczególnie modne wśród osób młodych. Nic w tym dziwnego – ta mieszanina złota i niklu prezentuje się niezwykle oryginalnie, ciesząc oko i wzbudzając podziw par z całego świata.

Białe złoto – struktura i właściwości

Pierścionki zaręczynowe z białego złota zawdzięczają swój charakterystyczny wygląd zawartości innych metali, w tym przypadku niklu. Pięknie wyglądające białe złoto powstaje najczęściej po połączeniu żółtego złota i niklu w proporcjach 50:50. Dzięki temu nie trzeba pokrywać go dodatkowymi warstwami ochronnymi, zabezpieczającymi inne rodzaje stopów przed utlenianiem.

Słów kilka o eksploatacji

Białe złoto jest materiałem, które w warunkach domowych utlenia się dość wolno. Niemniej jest ono wrażliwe na oddziaływanie odczynników chemicznych. Dlatego pierścionek zaręczynowy białe złoto powinien być zdjęty np. przed myciem naczyń. Ta sama zasada dotyczy obrączek, których – podczas „brudzących” prac, nie powinno się nosić. Należy pamiętać, by po każdym zabrudzeniu biżuterii z białego złota dokładnie oczyścić jej powierzchnię. Można to zrobić wyłącznie za pomocą ciepłej wody. Pod żadnym pozorem nie należy stosować jakichkolwiek detergentów!

Podsumowanie

Pierścionek zaręczynowy z białego złota to piękna biżuteria o dużej wartości. Niestety jest ona dość wrażliwa – w porównaniu do klasycznego złota – na oddziaływanie zewnętrznych czynników chemicznych.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota dostępne w ofercie sprzedażowej Marko.pl.