Pierścionki zaręczynowe: klasyczne złoto czy tańsze srebro?

pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego może być nie lada wyzwaniem. Jedną z ważnych decyzji jest wtedy wybór kruszcu, z którego powinna być wykonana ta wyjątkowa biżuteria. Czy lepsze będzie złoto, a może srebro?

Złoto – klasyczny pierścionek zaręczynowy

Gdy chodzi o najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe, na plan pierwszy wysuwa się ponadczasowa klasyka, czyli biżuteria złota ozdobiona diamentem. To najczęściej kupowanie pierścionki na zaręczyny, które lubiane są również przez wiele kobiet.

Złoty zaręczynowy pierścionek może być wykonany ze złota żółtego – to najbardziej popularna propozycja, ale dostępne są także pierścionki ze złota białego oraz różowego.

Biżuteria ze złota żółtego z jednym dużym diamentem lub też większym kamieniem otoczonym mniejszymi jest najchętniej wybierana na oświadczyny.

W salonach jubilerskich można znaleźć także zaręczynowe pierścionki z innymi kamieniami, na przykład z szafirem, rubinem, topazem, szmaragdem, które mogą być ciekawą alternatywą dla kobiety, która lubi niebanalną biżuterię.

Srebro – tani pierścionek zaręczynowy

Druga propozycja to pierścionki srebrne. Taka biżuteria jest również piękna, a przy tym także wyróżnia się przystępnymi cenami – można kupić ją za mniej niż 100 złotych. Wykonane ze srebra tanie pierścionki zaręczynowe mogą być zatem dobrym wyborem dla tych par, które oszczędzają.

Chłodny kolor srebra dobrze komponuje się zarówno z diamentami, jak również z innymi kamieniami szlachetnymi. Taką biżuterię także lubi wiele kobiet, które noszą ją zamiast tej złotej – warto wziąć to pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego!