Wymarzony pierścionek zaręczynowy dla wymarzonej kobiety

Pierścionek zaręczynowy jest dowodem miłości mężczyzny do kobiety. Oznacza, że chce on spędzić z nią całe swoje życie – na dobre i złe. Warto zatem zadbać o idealny pierścionek, który spodoba się wybrance i będzie na niego patrzyła z podziwem nawet po wielu latach.

Wybór odpowiedniego pierścionka

Pierwszą najważniejszą kwestią jest materiał, z którego będzie wykonany pierścionek. Na rynku dostępne są pierścionki srebrne, klasyczne złote w kolorze żółtym, złote w odmianie białej oraz mieszane srebrno-złote. Warto dopasować materiał do codziennej biżuterii wybranki, ponieważ z pewnością będzie on świetnie współgrał z pozostałymi błyskotkami. To również możliwość dopasowania się w gust ukochanej.

Kolejną kwestią jest fason pierścionka zaręczynowego. Należy dobrze zastanowić się, czy wybrance bardziej przypadnie do gustu pierścionek z jednym kamieniem głównym czy pierścionek z wieloma kamieniami. Ten pierwszy wybór jest klasyczny i subtelny. Pierścionki wielokamieniowe nie każdej kobiecie mogą przypaść do gustu.

Kolejna bardzo ważna sprawa to rozmiar pierścionka. Warto dyskretnie zmierzyć pierścionki ukochanej, które nosi na co dzień, ponieważ tym samym uniknie się problemów w zaręczynową noc. Jubilerzy często gwarantują darmową zmianę rozmiaru pierścionka, lecz warto uniknąć ewentualnej przeróbki pierścionka.

Pozostaje jeszcze rodzaj kamienia szlachetnego na pierścionku. Do wyboru jest szafir, rubin, ametyst, szmaragd i wiele innych.